Midea NY2513-20MR
Brand: Midea
Price: €89,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 72f51592-c78c-47d8-9da8-cf8f64d1cc34
Description
maximale Heizleistung: 2.500 Watt
Anzahl der Heizstufen: 3
Heizstufen: 1000 Watt, 1500 Watt, 2500 Watt
Heiztechnik: mit Öl-Wärmeträger
Anzahl der Heizrippen: 13
Raumgröße in Quadratmeter: 25 m²
Montageart: Standgerät
Ausstattung: mit Fernbedienung, mit Timer, mit Transportrollen
Farbe: weiß
Temperatur-Obergrenze: 35 °C
Temperatur-Untergrenze: 5 °C
Höhe (mm): 640
Breite (mm): 280
Tiefe: 549 mm
Specifications
| Produkttyp | Ölradiator |
|---|---|
| maximale Heizleistung | 2.500 Watt |
| Anzahl der Heizstufen | 3 |
| Heizstufen | 1000 Watt, 1500 Watt, 2500 Watt |
| Heiztechnik | mit Öl-Wärmeträger |
| Anzahl der Heizrippen | 13 |
| Raumgröße in Quadratmeter | 25 m² |
| Montageart | Standgerät |
| Ausstattung | mit Fernbedienung, mit Timer, mit Transportrollen |
| Farbe | weiß |
| Temperatur-Obergrenze | 35 °C |
| Temperatur-Untergrenze | 5 °C |
| Höhe (mm) | 640 |
| Breite (mm) | 280 |
| Tiefe | 549 mm |
Reviews
Great value for money. Will definitely be buying again.
Really happy with this
Arrived next day which was fantastic. Product is solid too.
Works great, good price
Everything came perfectly packaged
Seriously good value
Better than expected tbh
Works great, super happy!
Solid product, arrived quickly
100% would recommend
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.